13 تیر , 1401

"اِچ بیست و سه"

مجموعه ای از مطالب جذاب و خاص

سلول مجلل یک گنگستر در زندان

سلول گنگستر آل کاپون Photograph by William Manning, Corbis Documentary/ Getty Images

این زندان تهدیدآمیز به سبک گوتیک در سال 1829 در فیلادلفیا افتتاح شد و اولین زندان انفرادی در ایالات متحده شد ، روشی که مورد بحث و جدال بود. زندانیان در سلولهای سنگی زندگی می کردند و عملاً هیچگونه تماس انسانی با آنها نبود (هر زمان که منتقل می شدند ، سرشان با چیزی مثل کلاه‌خود پوشیده می شد، تا اطراف را نبینند). طرفداران این سیستم معتقد بودند که تنهایی منجر به توبه می شود که در نهایت به توانبخشی منجر می شود. از طرف دیگر ، منتقدان معتقد بودند که این مسئله باعث تحریک درد عاطفی قابل مقایسه با شکنجه های جسمی می شود. به اصطلاح “سیستم پنسیلوانیا” در چندین ایالت دیگر و اروپا نیز تکرار شد.

برخی از اتفاقات مرموز این زندان متروک


در این میان “گنگستر آل کاپون” یک سال را در زندان ایالت شرقی، فیلادلفیا گذراند و در آنجا سلول خود را با عتیقه جات ، قالیچه ها و نقاشی های مجلل تجهیز کرد. اما فقط این تنها نکته مرموز این زندان نبود!
مردم اعتقاد دارند که ارواح زندانیان فوت شده این زندان ، پس از بسته شدن زندان در سال 1971 ، زندان را پس گرفتند. و بازدیدکنندگان ادعا می کنند که ارواح در راهروها پرسه می زنند و زمزمه های شیطنت آمیز را در بلوک های سلول های متروک می شنوند!

ندامتگاه ایالتی شرقی که به آن ESP نیز می گویند ، یک زندان سابق آمریکایی در فیلادلفیا ، پنسیلوانیا است.
Digital image produced by Carol M

در اواسط دهه 1800 ، هزاران گردشگر از این زندان دیدن می كنند – از جمله چارلز دیكنز كه نوشت: “این سیستم در انفرادی محكم ، سختگیرانه و ناامیدکننده است ، و به اعتقاد من ، از نظر تأثیرات آن ، بیرحمانه و اشتباه است …

نحوه بازدید از این زندان چگونه است؟: ندامتگاه ایالت شرقی تورهای روزانه را در طول سال و همچنین رویدادهای ویژه ارائه می دهد. این زندان با دیوارهای عجیب ، یکی از بهترین خانه های جن زده و وحشت آور دنیاست، بازدید ها به دلیل COVID-19 برای سال 2020 به حالت تعلیق درآمده است. اما اگر در پاییز احساس شجاعت می کنید ، با تورهای شبانه جدید و مخفی ، می توانید در شب از این زندان بازدید کنید و سلول مجلل آلفونس “Scarface” کاپون را در زیر نور مهتاب کاوش کنید.

منبع: H23.ir / Nationalgeographic

1+